Nëse kerkoni me ngulm te shkoni në Kanada vjen njoftimi më super që do ju lumturojë pa masë! Mund ta merrni vizën që tani

Duke filluar nga 31 korriku 2018, nëse aplikoni për vizë turistike, studimi ose leje pune apo qëndrim të përhershëm në Kanada, ju duhet me patjetër të jepni shenjat tuaja të gishtave dhe fotot tuaja(biometrike). Ky zgjerim i programit biometrik do të prekë të gjithë shtetasit e huaj nga Europa, Lindja e Mesme apo Afrika. “Po. […]

Continue Reading

“E kam të pamundur të jem, prandaj…”, e prisnin në gjykatë, ja ku ndodhet Adriatik Llalla…

itën e sotme, në orën 10:00 ka nisur seanca dëgjimore në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit për ankimimin e komisionarit publik, në lidhje me vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, për ndërprerjen e procesit të rivlerësimit për ish-Kryeprokurorin Adriatik Llalla. Në nisje të seancës është lexuar prokura në turqisht, por e përkthyer në shqip […]

Continue Reading

‘’Kam pasur respekt për ty, po të përkrahësh fikun…’’, Valbona Selimllari sherr me komentuesin

Valbona Selimllari është një nga ish-miset dhe figurat publike shumë të pëlqyera në vendin tonë, mirëpo duket se angazhimi krah Erion Veliajt në politikë, nuk iu ka pëlqyer të gjithëve. Një komentues ka replikuar ashpër me të duke thënë se e ka humbur respektin, për shkak të angazhimit të saj krah kryebashkiaskut Veliaj, në reklamimin […]

Continue Reading

Trajneri i Real Madrid, Zinedin Zidane jep dorëheqje

Trajneri i Real Madrid, Zinedin Zidane ka dhënë dorëheqje. Ai lajmëroi një konferencë për shtyp ditën e sotme ku dha edhe lajmin. Pas një takimi me presidentin Florentino Perez, Zidane dha sot lamtumirën pasi Reali fitoi tre kampionate të njëpasnjëshëm. “Kam vendosur që të mos vazhdoj më për stolin e Real Madrid. Kam dashur gjithmonë […]

Continue Reading