Efekti Ramazan/Shqiptari zemërmadh tregon ja pse dhashë bukë falas këtë muaj (FOTO)

Në bashkësinë e shqiptarëve të Maqedonisë, Ramazani përjetohet si askund në rajon. Kjo, për shkak të një tradite zemërgjerësie, thjeshtësie, përkorësie dhe humaniteti, që e veçon këtë bashkësi në përçimin e ndjenjave fetare. Ylli i këtij muaji në Maqedoni, nëse mund ta quajmë kështu, është dhe kushëriri i yllit shqiptar të Levantes, Enis Bardhit, Sabit […]

Continue Reading

E PABESUESHME: Top Channel do të sjellë për koncert në Shqipëri nazistin grek të agimit të artë, por…

Pronarët e TV kombëtar ‘Top Channel’ duket se kohët e fundit, po merren edhe me koncerte ‘madhështore’, ku një të tillë e kanë planifikuar më 24 maj në Pallatin e Kongreseve. Deri këtu, gjithçka në rregull, por kush do të performojë? Në Pallatin e Kongreseve pritet të performojë këngëtari nazist grek Notis Sfakianakis, për të […]

Continue Reading

Artur Zheji nuk mbahet më: Shikoni disa gra ministrash makina luksoze, kurse dokrraxhiu që i udhëheq…

Një një shkrim tijim me titull “Boll bëre sikur pastron nevojtoret e ministrave…”,gazetari Zheji reagon ashpër ndaj një kontrasti të madh mes qytetarëve të thjeshtë dhe qeveritarëve, grave të tyre e farefisit, të cilët shesin mend sipas analistit me makina e veshje super të shtrenjta. “Ata përshembull, të nesërmen mbasi qeveria vendos të shkurtojë ndihmën […]

Continue Reading

Opaaa plasi/ Moderatori i njohur hap “zemrën” publikisht: Kam shumë fiksim Grida Dumën, jam i marrosu pas saj, goxha femër. Fizikun e ka…

Moderatori i njohur në Vizion Plus Rudi Hizmo, hapur zemrën dhe ka rrëfyer për herë të parë publikisht tërheqjen që ka ndaj deputetes demokrate Grida Duma. I ftuarit në emisionin Thumb, Rudi ka dhënë një intervistë pa doreza ku ka rrëfyer të gjitha sekretet e tij. Ai është pyetur nga gazetarja se cila është femra […]

Continue Reading

Sërish çadër? Zbardhen detaje nga plani i opozitës për protestën: Do rrethojmë kryeministrinë për 72 orë, ja thirrja për shqiptarët e ndershëm

Zbardhen detajet e para nga protesta që opozita ka paralajmëruar të zhvillojë të shtunën e ardhshme. Dita shkruan se sipas burime brenda opozitës, Kryeministria do të rrethohet me kordonë protestuesish dhe do të kërkohet të japë dorëheqjen ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Ndërkohë, sipas planit paraprak protesta është menduar se do të zgjasë 72 orë […]

Continue Reading