Dicka e madhe po ndodh! “Pas dëshmisë së Albert Veliut, Rama ikën para kohë nga samiti i Sofjes, Xhafa mbyll telefonin”

lajme

Pas bërjes publike të videos së “dëshmitarit X”, ku Albert Veliu ka dalë më zë dhe figurë duke dëshmuar se është ai personi që ka folur me vëllanë e Fatmir Xhafës, ka reaguar deputeti Sali Berisha.

Përmes një postimi në Facebook, ish-kryeministri Berisha shkruan se ‘Deshmi me fuqi tronditese nukleare e deshmitarit Albert Veliu!Rama iken parakohe faqenxire nga samiti i Sofjes, Xhafa mbyll telefonin dhe zhduket si mi!”

POSTIMI I PLOTE:

Deshmi me fuqi tronditese nukleare e deshmitarit Albert Veliu!

Rama iken parakohe faqenxire nga samiti i Sofjes, Xhafa mbyll telefonin dhe zhduket si mi!

Te dashur miq, deshmia me fuqi nukleare e deshmitarit Albert Veliu ishte nje goditje vdekjeprurese per vete kryekumbar Ramen dhe kumbar Xhafen. Ata, pasi heshten 7 dite me radhe dhe ne vend qe ta arrestonin, nisen dje ne mengjes forcerisht per ne Itali Geron/Agron Xhafen, deklaruan se incizimi i bisedes se ketij te fundit per trafiqe me deshmitarin ishte e montuar.

Ky mashtrim i turpshem si dhe pengmarrja e deshmitarit qe nxorri ne shesh fytyren e vertet mafioze te klaneve Rama – Xhafa, jane nje kushtrim per çdo shqiptar per te shporrur e permbysur me nje fortune te pergjithshme popullore pushtetin e kryfamiljes mafioze te Shqiperise dhe Europes, familjes Rama dhe familjeve mafioze Xhafa, Tahiri etj! sb

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *