Hapet për herë të parë dhoma sekrete e Princeshë Dianës,befasohen vizitorët (Foto)

Uncategorized

Buckingham Palace, rezidenca zyrtare e sovranëve britanikë që nga 1837-ta çdo verë hap dyert për publikun, teksa familja mbretërore kalon pushimet në Windsor.

Por këtë vit ka një risi të madhe: Për herë të parë, hapet për publikun “dhoma sekrete” e Ledi Dianës, ish-princeshës së Uellsit që humbi jetën tragjikisht më 1997.

Kjo dhomë është mbajtur gjithnjë e kyçur dhe ky është një rast i veçantë.

Vizitorët mund të admirojnë, mes gjërave të tjera foto të ndryshme që i përkasin fëmijëve të princeshës, William dhe Harry.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *