Ka përfunduar takimi i Edi Ramës me Angela Merkel: A duhet të “friksohemi” nga qëndrimi i Angela Merkel?

lajme

Ka përfunduar takimi i Edi Ramës me Angela Merkel në Berlin.

Pas takimit Rama dhe Merkel kanë mbajtur edhe një konferencë për shtyp.

Sipas burimeve nga takimi, thuhet se kancelarja gjermane ka mbajtur një qëndrim optimist lidhur me integrimin e Shqipërisë në BE, raporton News 24.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *