Mesoni cfar do te ndodhe ne Shqiperi gjate ketyre diteve….

lifestyle

Pjesa më e madhe e Europës, duke përfshirë këtu edhe Europën Juglindore dhe Shqipërinë, do të përjetojnë temperatura të larta deri në fund të muajit Prill 2018, sipas Meteoalb. Parashikimi i motit për ditën e mërkurë është:

Moti mbetet me kthjellime vranësira kalimtare; më të shpeshta në Veri dhe pjesërisht në Qendër.

Por, pasditja vijon kryesisht me kthjellime në zonat Perëndimore ndërsa Veriu dhe zonat Lindore do kenë vranësira të shpeshta e shira të izoluar.

Temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes por mesdita ruan vlera konstante në vend; perjashtuar një rritje të lehtë në zonat Qendrore.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *