Miku i Sali Berishës nxjerr foton e Xhafajt me Enverin, ajo që ndodh më pas nuk e priste askush

lajme

Dhëndri i ish kryeministrit Sali Berisha, Jamarbër Malltezi ka publikuar foton ku shfaqet ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj me Enver Hoxhën, shumë vite më parë kur ai ishte djalë i ri.

Malltezi thotë se Xhafaj tani “ka ndërruar diktatorin me kartelet”, duke risjellë këtë foto që demokratët e përdorin shpesh për ta sulmuar, dhe të cilën Xhafaj e ka sqaruar disa herë se në ç’kontekst është realizuar.

Ama një komentues, mik në profilin e tij në Facebook, foton e Sali Berishës në kohën kur ishte sekretar partie. Berisha duket në një varkë, teksa shëtit në liqen me djemtë e diktatorit Enver Hoxha.

Ja çfarë shkruan Malltezi në Facebook:

40 vjet qe po i shkul krahun. Hetuesi i komunizmit vete-viktimizohet dhe te flet per moral.

“E duam Shqiperine si gjith Evropa!” kerkuam ne 1990 por hetuesi mbeti po aty ku ishte, dhe vec ka nderruar diktatorin me nje te korruptuar me kartele

Ja si i përgjigjet komentuesi:

Gjej ndryshimin si ministri kumunist aktual dhe nje ish komunist qe sot perfaqson PD!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *