Sot nuk do jetë aspak një dite e zakonshme, ja çfarë pritet të ndodhë

Uncategorized

E enjtja e kesaj jave nuk do te jete aspak e zakonshme dhe e qete, pasi opozita ka paralajmeruar se nuk do të lejojë seancë normale parlamentare pa dhënë dorëheqjen Ministri i Brendshë, Fatmir Xhfaja.

Ndaj, pritet që deputetët të hyjnë në sallë dhe nga foltorja të kërkojë ë Fatmir Xhafaj të japë dorëheqjen dhe ndaj tij të nisë hetimi për garancinë që ai ka dhënë deri më sot, vëllait të tij Agron Xhafaj, dënuar në Itali për trafik droge.

Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet sot në orën 10:00 nën drejtimin e Zv.kryetares Vasilika Hysi. Rendi i ditës nis me betimin e deputetit të ri Spartak Braho, i zë vendin Saimir Tahirit, ish-ministrit në arrest shtëpie tashmë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *