TMERR/ Një përson sulmon me thikë nxënësit e shkollës, 7 të vdekur dhe 19 të plagosur

lajme

Një person sulmoi për vdekje 7 nxënës , ndërsa plagosi 19 të tjerë. Ngjarja ndodhi në veri të Kinës ndërsa fëmijët po ktheheshin në shtëpi.
I dyshuari është arrestuar nga policia ndërsa fëmijët e lënduar janë duke marrë ndihmën e nevojshme mjekësore, kanë bërë të ditur mediat lokale në Kinë.

Kjo ngjarje ka shënuar sulmin më vdekjeprurës në këtë vend gjatë viteve të fundit.

Në Kinë ka pasur sulme të tilla edhe në të kaluarën, ku objektiv kanë qenë nxënësit e shkollave.

Lexo më shumë në: http://www.gazetaexpress.com/lajme/sulmon-me-thike-nxenesit-e-shkolles-7-te-vdekur-dhe-19-te-plagosur-529759/?utm_source=referral&utm_medium=web&utm_campaign=copyright

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *