VIDEO/ Vogëlushja 4-vjeçe që qmendi botën me këtë aftësi të madhe dhe u fut në librin Guinnes

lifestyle

Një vogëlushe 4-vjeçare i ka mahnitur të gjithë me aftësinë e saj të vecantë dhe u fut automatikisht në librin e Rekordeve Guinnes. Bëhet fjalë për Bella Devyatkina nga qyteti i Moskës, Rusi.

Gjatë show-it të talenteve “Njerëz të jashtëzakonshëm” që transmetohet në “TV Rossija 1”, vogëlushja ka treguar se kupton shtatë gjuhë dhe më pas ka luajtur e ka kërcyer në pritje të çmimit.

4-vjeçarja di të flasë: A nglisht, Spanjisht, Gjermanisht, Frëngjisht, gjuhë kineze dhe Gjuhë arabe, përveç gjuhës së saj amtare, rusishten. Ajo i ka lënë gojëhapur të gjithë të pranishmit në studio. Shiko Videon më poshtë:

Përshtati: SkifteriNews.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *